top of page
Якщо ти став свідком знущань однолітків над кимось - що робити?

1 травня, 2015

 

"Це не моя справа, я маю це ігнорувати та просто піти, так?" 

Не правильно!

Уяви себе на місці жертви. Якби тебе штовхали, дражнили, обзивали, ігнорували однолітки, мабуть ти б хотів, щоб тобі хтось допоміг. 

Допомогти в такій ситуації дуже просто. Перше, що ти можеш зробити - це не підтримувати тих, хто знущається. Твоя не підтримка ініціаторів дає ясно зрозуміти, що ти не погоджуєшся з тим, що відбувається. Якщо ти бачиш, що з когось насміхаються, замість того, щоб піти - допоможи цьому учню вийти з цієї ситуації, скажи йому, що він не заслуговує на таке ставлення, покажи свою підтримку. Діти, яких ображають, часто почувають себе одинокими - допоможи їм відчути, що вони не одні.

Що ще ти можеш зробити? Якщо ти бачиш, що когось ображають в Інтернет-мережі (в соціальній мережі) - напиши щось хороше на сторінці цієї людини, або дай знати тому, хто пише образливі повідомлення, що це не круто ображати людей он-лайн, або ж анонімно поскаржитись на сайті і ці повідомлення будуть видалені адміністраторами сайту.

Якщо ти став свідком бійки - не намагайся втрутитися сам, краще повідом комусь із дорослих, аби вони втрутились.

Ти також можеш повідомити про те, що з когось знущаються батькам, або комусь із дорослих аби вони могли допомогти - булінг це не тільки фізичні напади, слова можуть зробити боляче як в реальому житті, так і он-лайн. Навіть вчителі можуть допомогти, а не тільки давати домашнє завдання, і батьки турбуються про те, що з тобою відбувається.

Найкраще, що ти можеш зробити. Збери своїх друзів, щоб допомогти разом. Проблема булінгу хвилює велику кількість людей, і всі хотіли б зупинити це негативне явище. Отже, гуртуйтесь та розпочніть свою соцільну програму або акцію в школі.

Фільм "Чучело" (1983), 1 част. - фільм, в якому дуже яскраво передаються всі почуття людини, яку постійно ображають та принижують.

 

Більше відео дивись у розділі "Ресурси"

 

bottom of page